Kuulamist

Tulen jälle
Öises linnas
Läbi vihmavee
Akna taga
Enne und

Lugemist

Intervjuu on antud 2005 aasta suvel muusikaajakirjale Eeter

Kes olete, kust tulete, kuidas sündis bänd? Kaua muusikaga tegelenud olete ja kas lisaks Pilvele on ka muid projekte (olnud)?

Kristina: Tulen Pärnust.
Indrek: Kuressaarest.
K: Pilve teeme Tallinnas.
I: Enne tegin Lu:ki ja Myrakaru. Kui Lu:ki tegemine oli natuke soiku jäänud tekkis huvi aretada miskit vallatumat ja heas mõttes lihtsakoelisemat, nt katsetada samplitud loopidega ja nende manipuleerimisega. Lu:ki ajal mõtlesime Virkoga (ka Lu:kist) ikka, et lahe oleks teha miskt tantsulist ja vokaaliga. Nii andsid Kristina paberi serva kristseldatud sõnad ja lauluhääl mu otsingutele uue suuna. Hetkel osalen ka ühemehebändis nimega Tammetõru.
K: Olen vahest plaate mänginud. Kunagi 99-01 olid Krahlis ja Spiritis toredad peod. See tunne, et inimesed on tulnud üritusele muusika pärast, oli märksa tugevam kui täna.

Eesti Ansamblite Andmebaasis ütlete, et teete muusikat tüdrukutele ja poistele. Mida sellisest kirjeldusest välja lugeda?

K&I: Oleme emotsionaalselt tasakaalutud, ent siiski heasüdamlikud ja abivalmid! Loodame, et teeme muusikat just sellistele inimestele nagu ise oleme.

Kust tulevad ideed ja kuidas neist muusika saab?

K: mulle meeldib sõnu seada ja mõelda, et on olemas maailm, kus kõik on täpselt nii nagu peab.
I: Tegelikult ongi ta rohkem seal kui siin. Muusika tekib aga nii, et õhtul kui kõik teised inimesed juba magavad, poen ma vaikselt arvutisse, kus mul on oma bändiruum – selline, kus munakarbid on seintel ja igal pool vedelevad tühjad õllepudelid. Pärast väikest improvisatsiooni mängin ükshaaval kõik pillid bassist tirelini sisse. Ennem arvutist välja ei tule.

Millised bändid/artistid on Teie lemmikuteks? Millised on eeskujud?

K&I: Hea muusika, nt noor Jaak Joala ja Marju Kuut! Ühine lemmik on ka Everything But The Girl, aga nemad on küll hoopis teistmoodi kui meie :)

Kui oluline bänditegemine teie jaoks on? On see lihtsalt hobi või midagi suuremat?

I: Kui me bändi ei teeks, siis tuleks meil ilmselt ansambel teha.

Mis selle ujedusega on? On see teadlikult valitud obskuurne imidž, ettevaatlikkus või ei viitsi te suvaliste jobudega lihtsalt tegemist teha?

I: Põhimõtteliselt küll.

Ja mida teie fännid tegema peaksid, et teid mittekunagiesinemise koha pealt ümber veenda?

K: Tegelikult ei saa midagi teha.

Ning mida tegema ja kust otsima peaks, et teie muusikat kuulata? Tean, et Raadio 2 on Teie lugusid mänginud, aga kas mõnel internetilehel on praegu või tulevikus võimalik Teie muusikaga tutvuda?

I: Varsti teeme Pilve internetilehekülje lahti, sealt saab kuulata.
K: Raadio Elmar on ka meie lugusid mänginud. Aga lubame, et kogume julgust ja siis tulge meie kontserdile!

Kas võib ka plaadi ilmumist loota?

I&K: Jah.

Kirjuta meile

indrek@pilv.ee


Sõbrad

Berk Vaher (Klassika raadio - Fantaasia
Owe Petersell (Raadio Elmar)
Raadio 2
Cactus Island Recordings
Expanding Records
CarineStrandson